II Charytatywny Kiermasz Wielkanocny Dla Lenki Chmury

Na annopolskim Rynku odbył się dzisiaj II Charytatywny Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Annopol SZANSA.

Na annopolskim Rynku odbył się dzisiaj II Charytatywny Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Annopol SZANSA.
Podczas kiermaszu miała również miejsce terenowa akcja poboru krwi, przeprowadzona przez RCKiK w Lublinie.
W tym roku wszystkie pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na leczenie Lenki Chmury.
Z zebranych pieniędzy - 10 390,00 zł. Opłaciliśmy:
-zabiegi rehabilitacyjne - 1050, 00 zł,
-buty ortopedyczne - 350,00 zł,
-pionizator - 9 350,00 zł.
Łącza kwota udzielonej pomocy wyniosła 10 750,00 zł, z czego 360,00 zł sfinansowało nasze stowarzyszenie.
Lenusi życzymy cierpliwości w oswajaniu się z zielonym przyjacielem i szybkich efektów z korzystania ze sprzętu.
A wszystkim darczyńcom raz jeszcze dziękujemy za pomoc tej dzielnej dziewczynce
Jesteście niesamowici! Dziękujemy za każdą złotówkę, dobre słowo i okazane serce.
Lenka urodziła się 14 lipca 2012 roku w 25 tyg. ciąży z wagą 720 gram ze zrośniętymi powiekami. Jako wcześniak nie była przygotowana jeszcze na przyjście na świat. Po urodzeniu otrzymała 3 pkt. w skali Apgar, została od razu zaintubowana, ponieważ płuca jej nie były rozwinięte. Wystąpiła niedokrwistość wcześniaków oraz krwawienie z płuc, dysplazja oskrzelowo - płucna, posocznica gronkowcowa. Niestety najgorsze co mogło się przytrafić to krwawienie dokomorowe IV (najgorszy) stopnia, gdzie teraz cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, wodogłowie z czym wiążą się zabiegi operacyjne. Po dwóch miesiącach życia wystąpiła sepsa gronkowcowa oraz zakażenie bakteryjne ośrodkowego ukła-du nerwowego. W październiku 2012r. wdało się zapalenie opon mózgowych gronkowcowe, zapale-nie otrzewnej ropne, odoskrzelowe zapalenie płuc . Lenka już była po 7 operacjach. W czerwcu 2013r zdiagnozowano padaczkę oraz torbiele mózgu, które są operowane do dzisiaj i nadal się pojawiają. Od 2014 roku Lenka cierpi na młodzieńcze zapalenie wielu stawów przyjmuje sterydy i wymaga częstej kontroli reumatologicznej oraz badań związanych z tą chorobą. Z powodu wodogłowia pokrwo-tocznego oraz torbieli mózgu Lenka ma założoną zastawkę komorowo- otrzewnową przez co jej rodzice związani są ze szpitalem oraz operacjami.
Lenka ma słaby wzrok gdyż po urodzeniu wdała się retinopatia I stopnia i musi nosić okularki, a także być pod kontrolą okulisty.
Praca z takim dzieckiem na co dzień wymaga dużo siły i cierpliwości ale także wymaga dużego wkładu finansowego.
Tekst za dobropowraca.org

FILM POSUMOWUJĄCY NASZĄ AKCJĘ, OCZYWIŚCIE NA "SZANSA ANNOPOL TV"

https://youtu.be/ROHegVbsTO4